O nas

 

O nas - Kurka Bajdurka - Śnieg, sanki i... dinozaury

 

Wydawnictwo Kokino

Tworzymy i wydajemy dla dzieci.

Sami jesteśmy rodzicami i dobrze wiemy, jak ważną rolę w życiu dziecka odgrywa książka i głośne - aktywne czytanie. Mamy również świadomość tego, że każda twórcza forma spędzania czasu z dzieckiem jest bezcenna. Dlatego też przygotowując kolejne pozycje wydawnicze w Kokino kładziemy duży nacisk na różne formy zaangażowania dzieci i ich rodziców.

Naszym celem i marzeniem jest rozbudzanie dziecięcej wyobraźni oraz zachęcanie, do jak najczęstszego sięgania po książki. Bo to one przecież w dużej mierze kształtują człowieka.

Z doświadczenia wiemy, że wspólne czytanie na głos to znakomity pretekst do tego, by miło i dobrze spędzić z dziećmi czas. To bliskość i chwile niczym niezmąconej radości, których nikt Wam nie odbierze. Czytając dzieciom na głos rozwijamy ich język, wrażliwość i inteligencję. Uczymy w ten sposób systemu wartości i rozwijamy wyobraźnię. Pamiętajcie o tym, gdy wspólnie siadacie do książki z Waszym dzieckiem. 

  

Jak to się zaczęło?

Do pewnych decyzji trzeba dojrzeć. Najpierw dojrzewała we mnie potrzeba stworzenia książki będącej sumą moich doświadczeń i marzeń literackich. Potem dojrzewała decyzja o samodzielnym jej wydaniu. Tak powstała Kurka Bajdurka, czego konsekwencją jest także pojawienie się na rynku Wydawnictwa Kokino.

A skąd nazwa? Autorem jest mój mąż, który uznał, że sięgniemy do języka esperanto... Kokino w języku esperanto oznacza kurę. Nie mogło być inaczej :).

 

Nasza książka

„Kurka Bajdurka – Śnieg, sanki i… dinozaury” to nasz debiut wydawniczy, z którym chcemy trafić do szerokiego grona odbiorców. Mamy nadzieję, że przygody szalonej Bajdurki i jej wiernego przyjaciela Myszatego na tyle się Wam spodobają, że będziecie chcieli wrócić po więcej. Jeśli tak będzie, spodziewajcie się kolejnych części przygód Bajdurki.

 

 

Nasza gra

 "Kurka Bajdurka - memo" to gra dla całej rodziny i idealny pomysł na wspólne spędzenie czasu z dziećmi. Razem z nią możecie ćwiczyć pamięć, małą motorykę, logiczne myślenie, koncentrację i spostrzegawczość.

 

Bawcie się z Kurką Bajdurką na 3 różne sposoby!

 

Odszukajcie pary - klasyka memory :). 

 

Znajdźcie różnicę - wśród par są ukryte różnice (po jednym szczególe na parę). Zdołacie je odnaleźć :)? 

 

Ułóżcie historyjkę - rozwijaj u dziecka umiejętność opowiadania (relacje przyczyna - skutek oraz kolejność wydarzeń).

 

Więcej o grze znajdziecie >>TUTAJ<<.

 

Zobacz recenzje książki:

Detalistka.pl

Moje Czytadło

Wielokropki.pl

Z fascynacją o książkach

Mama i zabawa

 

 

 

   
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl