Kurka Bajdurka

 

Kurka Bajdurka

książka idealna do aktywnego czytania z dzieckiem

  

 

 

„Kurka Bajdurka – Śnieg, sanki i… dinozaury”

O CZYM JEST NASZA KSIĄŻKA?

 

Wszyscy wiedzą, że kury to szalone indywidualistki... A Bajdurka jest jedyna w swoim rodzaju - uwielbia snuć niestworzone historie, których wysłuchuje z reguły jej wierny kompan i zarazem najlepszy przyjaciel - Myszaty. Ta niezwykła przyjaźń daje impuls do wielu zaskakujących przygód, tak jak i tym razem, gdy wspólnie natrafiają na niecodzienne znalezisko.

 

„Kurka Bajdurka – Śnieg, sanki i… dinozaury” to urocza, rozbudzająca ciekawość świata i niezwykle angażująca opowieść. Z Bajdurką i Myszatym dzieci zdobywają cenne informacje o otaczającym nas świecie zwierząt i szukają odpowiedzi na stawiane w książce pytania. Fabuła skłania także do tworzenia własnych opowieści, pobudzając tym samym dziecięcą wyobraźnię.

 

 

Zastanawiasz się...

DLA KOGO JEST KURKA BAJDURKA?

 

To książka, która fabułą oraz sposobem prowadzenia narracji zainteresuje zarówno 3-latka, jak i nawet 6 i 7-latka. Maluchy ucieszą elementy aktywizujące, jak pukanie do drzwi czy potrząsanie książką. Natomiast starszaki z pewnością zaciekawi wątek tajemniczego znaleziska.

 

 

Dla kogo jest Kurka Bajdurka? 

 

Zabawa (z) książką

AKTYWNE CZYTANIE Z KURKĄ BAJDURKĄ

 

Codzienne, głośne czytanie jest niezwykle istotne dla prawidłowego rozwoju Twojego dziecka. Pamiętaj również, że nic nie buduje z nim więzi tak, jak wspólnie spędzone chwile. Także te przy książce :).

A czym jest aktywne czytanie?

Lubię je określać również jako bliskie, głośne i uważne. To takie czytanie, które przede wszystkim skłania do pogłębionych rozmów o książce i świecie. Czytanie, które angażuje Ciebie i dziecko. Kiedy bawisz się tekstem, a dziecko daje się wciągnąć do wspólnej zabawy.

Kurka Bajdurka idealnie wpisuje się w ten sposób czytania dzięki pytaniom i poleceniom znajdującym się w jej wnętrzu. Dzięki temu łatwiej jest zaangażować się dziecku w fabułę i przeżywać ją wciąż na nowo.

 

Myszaty - potrząśnij książką

 

Książka pełna interakcji

W CZYM MOŻE CI POMÓC KURKA BAJDURKA

 

„Kurka Bajdurka – Śnieg, sanki i… dinozaury” to książka, która zawiera elementy interaktywne, aktywizujące Wasze czytanie. W czym więc może Ci pomóc?

- W poszerzeniu wiedzy o otaczającym nas świecie przyrody.

- W rozwinięciu mowy i powiększeniu zasobu słów Twojego dziecka.

- W nauce logicznego myślenia (przyczynowo - skutkowego).

- W rozwijaniu wyobraźni.

- W stworzeniu atmosfery zabawy i bliskości.

- W nawiązaniu i podtrzymaniu więzi oraz cudownych relacji z Twoim dzieckiem.

- W ucieczce przed nudą :)!

- W zaspokojeniu podstawowych potrzeb miłości, uwagi i poczucia bezpieczeństwa Twojego dziecka.

 

Bajdurka - awers-rewers  

 

W pigułce

KURKA BAJDURKA TO:

 

- wciągająca opowieść

- książka stworzona z dbałością o warstwę językową

- świat pełen przygód oraz przyrodniczych ciekawostek

- fabuła pełna humoru

- zabawa dla całej rodziny

- 36 stron z pięknymi i oryginalnymi ilustracjami

- solidna, szyto-klejona oprawa

 

JAK CZYTAĆ KURKĘ BAJDURKĘ?

 

Jak chcecie :)! Bajdurkę możecie czytać od deski do deski, wspak albo co drugą kartkę. Starajcie się przede wszystkim reagować na potrzeby dziecka. Jeśli ma ochotę tylko poprzeglądać ilustracje – zróbcie to i porozmawiajcie o tym, co się na nich dzieje. A może ma ochotę przystawać co chwilę, by zadawać Ci ciekawe pytania? Świetnie – potraktuj to jako kolejną okazję do tego, by wyjaśniać dziecku świat :).

 

Zuzanna Wiśniowska - autorka Kurki Bajdurki 

Słów kilka

O AUTORACH

 

Zuzanna Wiśniowska - to debiutująca autorka książek dla dzieci. Z wykształcenia polonistka. Prywatnie mama dwójki dzieci, dla których zajęła się właśnie pisaniem. Kocha zwierzęta i uwielbia z reguły snuć o nich niestworzone historie.

"Kurka Bajdurka - Śnieg, sanki i... dinozaury", to jej debiut literacki, który ma nadzieję przerodzi się w obszerną serię przygód o szalonej kurce i jej wiernym przyjacielu Myszatym.

 

Nikola Hahn - ilustratorka oraz twórczyni ciekawych projektów graficznych. Z sukcesami projektuje okładki bestsellerowych książek oraz ilustruje ich wnętrza. Tworzy także wzory na przedmioty codziennego użytku. Lubi wyzwania, a szczególnie angażują ją projekty, w których ważne są empatia, równość i zrównoważony rozwój.

"Kurka Bajdurka - Śnieg, sanki i... dinozaury" to jej debiut ilustratorski na polu literatury dziecięcej. Narysowanie bohaterów oraz zwizualizowanie ich świata było dla autorki ekscytującym doświadczeniem i rozpoczęciem nowej, wspaniałej przygody z ilustrowaniem książek dla dzieci.

 

 

O BOHATERACH

  

Kurka Bajdurka

 Kurka Bajdurka

Mówią o mnie, że jestem rezolutną gadułą o wesołym usposobieniu i to chyba prawda, bo zawsze mam coś do powiedzenia – choć nie zawsze mądrego ;). Uwielbiam czytać książki i pewnie dlatego już sporo wiem o świecie. Mam w zwyczaju snuć niestworzone historie, których z reguły wysłuchuje mój wierny kompan i zarazem najlepszy przyjaciel - Myszaty. Musicie też wiedzieć, że najbardziej na świecie lubię podróże. Wcale nie muszą być dalekie! My często wybieramy się np. na pobliskiego Śnieżnego Brzuchacza, który wiosną, latem i jesienią jest po prostu Brzuchaczem ;). Ważne, by dzielić wolne chwile z przyjaciółmi, takimi jak Myszaty. Wtedy jest najlepiej i trafiają się nam najdziwniejsze przygody :).

Aaa… No i dałabym się pokroić za herbatniczki! Trzymam je zawsze w szafce równo podzielone w pojemniczkach na trzy pory dnia: poranne (do drugiego śniadania), popołudniowe (jedzone po obiedzie) i wieczorne (na wieczorne podchrupywanki).

To chyba tyle, a jak chcecie wiedzieć więcej, to koniecznie zajrzyjcie do >>książki<<.

 

Myszaty

Myszaty

Mogę śmiało o sobie powiedzieć, że jestem uroczym lekkoduchem. Myszki już tak mają, że wszyscy się nad nami rozczulają. Nie powiem, czasem ten mój urok osobisty lubię wykorzystać :).

Kocham sport. O każdej porze roku w coś gram lub na czymś jeżdżę. Zimą zjeżdżam na sankach, a gdy śnieg stopnieje wsiadam na rower i gram w piłkę nożną. Już tak mam, że muszę się ruszać. Nie usiedzę! No nie potrafię :). Najchętniej to zawsze bym się z kimś ścigał :), np. z Bajdurką, bo z nią zawsze wygrywam :D! Lubię też psocić. Ale przyznajcie - bez żartów świat byłby zdecydowanie zbyt nudny!

Nie wiem jak to się dzieje, ale z Bajdurką zawsze coś się nam przytrafia. Mamy z reguły szalone przygody. Głównie przez to, że ona uwielbia opowiadać historie i doszukiwać się tego, czego nie ma… Ale dzięki temu świetnie się bawimy i przy okazji czegoś się dowiadujemy, jak na przykład wtedy gdy znaleźliśmy jajo dino…, no prawie… yyy… ale to znajdziecie w naszej książce, do której przeczytania bardzo Was zachęcam :).

 

 

OPINIE CZYTELNIKÓW

 

 Ewka R - opinia    Ewa - opinia    Ania - opinia    Basik i Zuzik - opinia    Beata - opinia     Sylwia - opinia

 

Kurka Bajdurka na prezent 

 

Zabierz dziecko w świat fantazji i dobrej zabawy

KURKA BAJDURKA TO ŚWIETNY POMYSŁ NA PREZENT!

 

Kurka Bajdurka to cudowna towarzyszka dziecięcych przygód.

Jeśli więc szukasz wyjątkowej i nietuzinkowej propozycji dla dziecka, to kooo-koooniecznie sięgnij po „Kurkę Bajdurkę – Śnieg, sanki i… dinozaury”. To książka, do której dzieci uwielbiają wracać i przeżywać wciąż na nowo niesamowitą przygodę dwojga przyjaciół.

Ale to nie wszystko!

CHCESZ WIĘCEJ?

Dla prawdziwych miłośników Kurki Bajdurki mamy coś jeszcze - grę memory dla całej rodziny! Z Bajdurką nie ma nudy :).

 

Kurka Bajdurka - memo

Bawcie się aż na 3 różne sposoby!

 

Odszukajcie pary - klasyka memory :). 

 

Znajdźcie różnicę - wśród par są ukryte różnice (po jednym szczególe na parę). Zdołacie je odnaleźć :)? 

 

Ułóżcie historyjkę - rozwijaj u dziecka umiejętność opowiadania (relacje przyczyna - skutek oraz kolejność wydarzeń).

 

Kurka Bajdurka - memo 

 

Zestaw Kurki Bajdurki

W PAKIECIE TANIEJ!

Jeśli książka to dla Was za mało, sięgnijcie po zestaw z grą memory - "Kurka Bajdurka - memo".

Dla tych, którzy cenią sobie darmową wysyłkę przygotowaliśmy zestaw powiększony o kartkę zawierającą oryginalną ilustrację z książki "Kurka Bajdurka - Śnieg, sanki i... dinozaury". Z nią zestaw powędruje do Was bez kosztów wysyłki.

 

Zamawiam zestaw

 

 

Zestaw książka, gra i kartka

Zestaw powiększony z audiobookiem

 

 

Tak samo jak zestaw z audiobookiem o tym samym tytule. Teraz Kurka Bajdurka będzie z Wami cały czas – bez względu na to czy jesteście w domu, poczekalni czy w podróży.

 

Zamawiam zestaw

 

   
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl